جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان بوشهر(آزمایشی)

بنر سایا
   
 
  • انجام 12 هزار بازرسی از اصناف دشتستان

   ابتدای سالجاری تا کنون/

   انجام 12 هزار بازرسی از اصناف دشتستان

   انجام 12 هزار بازرسی از اصناف دشتستان

   رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتستان از انجام 12 هزارمورد بازرسی از واحدهای صنفی این شهرستان از ابتدای سالجاری تا کنون خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن وتجارت استان بوشهر؛ شهسوار قایدی اظهار داشت: این بازرسی ها به منظور رصد وضعیت بازار کالا و خدمات و به ویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی و خدماتی انجام شده است.

   قایدی اضافه کرد: این بازرسی‌ها از مراکزی همچون تعمیرگاه‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها و واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک و کیف و کفش، شیرینی و آجیل، میوه و تره بار، مواد پروتئینی و ... شهرستان دشتستان انجام شده است.

   رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتستان بیان کرد: این بازدیدها در راستای جلوگیری از هرگونه افزایش بی‌رویه قیمت‌ها در قالب طرح‌های مختلف از ابتدای سالجاری تا کنون انجام شده است.

   وی بیان کرد: این بازرسی‌ها توسط کارشناسان نظارت و بازرسی و بازرسان اداره صنعت ، معدن و تجارت به صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه و در قالب بیش از 44 گشت مشترک با دستگاه های ذیربط انجام شده است.

   وی با اشاره به تداوم نظارت‌ها در بازار دشتستان تصریح کرد: درشش ماه اخیر در مجموع تعداد 450 تخلف صنفی در دشتستان کشف و در این راستا 380 پرونده تشکیل شده است.

   قایدی ادامه داد: این تخلفات اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه، عدم ارائه فاکتور و..... با ارزش ریالی 338 میلیون و 460 هزار ریال کشف که برای بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

   وی تاکید کرد: در بازرسی از نانواییها 49 واحد نانوایی متخلف به ارزش 177 میلیون ریال شناسایی شده اند.

   وی نظارت بر انبارها را از اولویتهای بازرسان عنوان کرد وادامه داد: در مدت شش ماهه نخست امسال از 20 انبار مشمول رصد در سامانه بیش از 100 بازرسی انجام شده است.

   وی اضافه کرد: همچنین در این مدت تعداد بیش از 250 مورد شکایت مردمی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی (ستاد خبری) اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اعلام شده است که توسط بازرسان و کارشناسان این اداره رسیدگی و متخلفین به مراجع ذیربط معرفی شدند.

   رییس اداره صنعت،معدن و تجارت دشتستان گفت: همشهریان گرامی در صورت مشاهده هرگونه تخلفی مراتب را به سامانه ۱۲۴ این اداره اطلاع تا در اسرع وقت توسط بازرسان رسیدگی شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,611,335
تعداد بازدید امروز : 634
آخرین به روزرسانی : 14:13  1398/04/27