جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان بوشهر(آزمایشی)

بنر سایا
   
 
  • نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته در استان بوشهر

   نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته در استان بوشهر

   نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته در استان بوشهر

   رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان بوشهراز برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه بین الملی خرما و صنایع وابسته از تاریخ 22الی 24 آبان ماه سال جاری در محل شرکت نمایشگاه های بین المللی بوشهرخبرداد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر؛ سید حسین حسینی محمدی گفت: درراستای معرفی قابلیت ها و توانمندیهای استان نخستین جشنواره و نمایشگاه بین الملی خرما با حضورشرکت های بسته بندی و فرآوری محصول خرمای کشور به ویژه استان بوشهر از 22آبان ماه برگزارخواهد شد.

   حسینی محمدی با اشاره به برنامه های پیش رو درحوزه تجارت و بازرگانی تصریح کرد: از دیگراقدامات سازمان درحاشیه این رویداد مهم ، برگزاری میز ملی خرما با حضورمسئولین کشوری جهت بررسی مسائل و رفع تنگناها و مشکلات پیش رو و همچنین تصیم گیری مناسب برای رونق بخشیدن وضعیت بازار خرما خواهد بود که میتواند نقطه عطفی برای گسترش صادرات محصول خرمای استان در برداشته باشد.

   وی با بیان اینکه یکی از اولویت های مهم این سازمان توجه ویژه به بخش تجارت است عنوان کرد: تا کنون جلسات و پیگیری های متعددی در جهت گسترش بازرگانی داخلی و خارجی با همکاری اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی بندر بوشهر و انجمن ها و تشکلهای استان صورت گرفته که منجر به پیشرفت های مطلوبی در حوزه صادرات برخی از کالا ها نظیرخرما ، آبزیان ، محصولات کشاورزی و غیره شده است.

   رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان افزود : دریافت گواهی‌نامه ثبت نشان ملی جغرافیایی خرمای شهرستان دشتستان و تنگستان استان بوشهر از دیگر موفقیت مهم درحوزه خرما است.

   حسینی محمدی اضافه کرد: علامت ثبت ملی محصول GI-۶۱ ویژه خرمای کبکاب دشتستان و تنگستان و GI-۶۲ مربوط به خرمای زاهدی طلایی دشتستان به منظور درج بر روی بسته بندی های تولیدی ، که نشانگر تمایز خرمای استان با خرمای دیگر استان‌ها خواهد بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,611,234
تعداد بازدید امروز : 533
آخرین به روزرسانی : 14:13  1398/04/27