جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان بوشهر(آزمایشی)

بنر سایا
   
 
  • معادل نیمی از کل تولیدسیمان کشور در قبل از انقلاب در استان‌بوشهر تولید می‌شود/افتتاح ۲۴ واحد صنعتی در دهه فجر

   رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان بوشهر:

   معادل نیمی از کل تولیدسیمان کشور در قبل از انقلاب در استان‌بوشهر تولید می‌شود/افتتاح ۲۴ واحد صنعتی در دهه فجر

   معادل نیمی از کل تولیدسیمان کشور در قبل از انقلاب در استان‌بوشهر تولید می‌شود/افتتاح ۲۴ واحد صنعتی در دهه فجر

   رئیس صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در استان بوشهر ۳۵ طرح بزرگ صنعتی در زمینه تولید صنایع پتروشیمی در حال احداث است که بین ۴ تا ۹۹ درصد پیشرفت دارد.

   سید حسین حسینی محمدی در نشست با خبرنگاران ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب ما اکنون به یک بلوغ رسیده است و شاهد دستاوردهای بسیار خوبی هستیم.

   رئیس صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ۱۷ واحد صنعتی در استان بوشهر وجود داشت و حدود هزار و ۳۰۰ نفر در این صنایع فعالیت داشتند.

   افزایش چشمگیر صادرات

   وی تصریح کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران یک میلیارد ریال مجموع سرمایه‌گذاری صنعتی در استان بوشهر بود که طی این ۴۰ سال سرمایه‌گذاری زیادی صورت گرفته است.

   رئیس صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اظهار داشت: بعد از پیروز انقلاب اسلامی ایران صادرات غیرنفتی در استان بوشهر افزایش چشمگیر داشته است.

   حسینی محمدی اضافه کرد: مهم‌ترین صنعتی که در استان شکل‌گرفته تولید سیمان است به طوری که اکنون در استان بوشهر معادل نیمی از کل تولید سیمان کشور در قبل از انقلاب تولید می‌شود.

   تولید ۸۰ میلیون تن سیمان در استان بوشهر

   وی تصریح کرد: تولید سیمان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ۷ میلیون تن در سال بود که اکنون تنها در استان بوشهر ۸۰ میلیون تن سیمان تولید می‌شود.

   تعداد واحدهای صنعتی استان بوشهر ۳۶ برابر شد

   رئیس صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: طی دوران انقلاب اسلامی، تعداد واحدهای صنعتی استان بوشهر ۳۶ برابر شده است.

   این مقام مسؤول بیان کرد: ۱۸ واحد پتروشیمی در استان بوشهر فعالیت دارد که یک‌چهارم از صادرات غیرنفتی کشور مربوط به صنایع پتروشیمی است که عموماً در این استان حضور دارند.

   توسعه صنایع دریایی یکی دیگر از ظرفیت‌های استان بوشهر است

   حسینی محمدی اضافه کرد: توسعه صنایع دریایی یکی دیگر از ظرفیت‌های استان بوشهر است در این زمینه صنایع در حوزه خدمات دریایی مانند تعمیر و سرویس‌دهی، ساخت شناورهای بزرگ و کوچک و سکوهای پارس جنوبی ایجادشده است.

   رئیس صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: در حال حاضر ۶۲۰ پروانه بهره‌برداری صنعتی در استان بوشهر صادرشده است که مشغول به فعالیت هستند و بخشی هم در شرکت‌های صنعتی فعال هستند و مجموع اشتغال در بخش صنعت استان ۲۶ هزار نفر است.

   رشد صادرات غیرنفتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی

   حسینی محمدی افزود: قبل از انقلاب صادرات به میزان بسیار محدودی انجام می‌شد و کل صادرات غیرنفتی کشور ۵۰۰ میلیون دلار بوده است که عموماً مربوط به صنایع‌دستی و کشاورزی بوده است.

   وی تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی و با اجرای طرح‌های مختلف، صادرات غیرنفتی کشور رشد قابل‌توجهی داشته است و در سال گذشته ۳۸ میلیون تن با حجم ۱۵ میلیارد دلار از استان بوشهر صادرشده است.

   بازرسی و نظارت به صورت مستمر انجام می‌شود

   حسینی محمدی در ارتباط با نظارت ایام نوروز نیز خاطرنشان کرد: از اول بهمن‌ماه طرح‌های نظارتی آغاز شده است و تا نیمه فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت و بازرسی و نظارت به صورت مستمر انجام می‌شود.

   تأمین اقلام موردنیاز و تنظیم بازار

   رئیس صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از تأمین اقلام موردنیاز و تنظیم بازار خبر داد و اضافه کرد: تأمین و ذخیره‌سازی توسط تعاونی روستایی، جهاد کشاورزی و امور دام انجام می‌شود و اقدامات لازم انجام‌شده است.

   امسال مشکلی در زمینه تأمین اقلام موردنیاز مردم نخواهیم داشت

   وی ادامه داد: در استان بوشهر اقدامات لازم انجام‌شده است و با هم‌افزایی نسبت به کنترل قیمت‌ها اقدام شده و امسال هم مشکلی در زمینه تأمین اقلام موردنیاز مردم نخواهیم داشت.

   این مقام مسؤول بیان کرد: حمایت از مطبوعات استان را یک ضرورت دانست و بیان کرد: همه باید از مطبوعات حمایت کنیم ولی محدودیت‌هایی هم وجود دارد و در مجموع تلاش می‌کنیم تا مطبوعات استانی تقویت شود.

   سخت‌گیری برای صدور کارت بازرگانی

   حسینی محمدی بیان کرد: در استان بوشهر برای کارت‌های بازرگانی بیش‌از اندازه سخت‌گیری می‌کنیم و دریافت این کارت‌ها شرایطی و ضوابطی دارد که شرایط احراز برای دریافت کارت در اتاق بازرگانی بررسی می‌شود.

   افتتاح ۲۴ واحد صنعتی در ایام‌الله دهه فجر در استان بوشهر

   رئیس صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به افتتاح ۲۴ واحد صنعتی در ایام‌الله دهه فجر در استان بوشهر تصریح کرد: در ایام دهه فجر امسال ۲۴ واحد صنعتی و تولیدی با سرمایه‌گذاری ۳۵ هزار میلیارد ریال در استان بوشهر افتتاح می‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,611,275
تعداد بازدید امروز : 574
آخرین به روزرسانی : 14:13  1398/04/27