جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان بوشهر(آزمایشی)

بنر سایا
   
 
  • واحد فرآوری صنایع معدنی با سرمایه گذاری70میلیارد ریال در شهرستان دشتی بهره برداری شد

   واحد فرآوری صنایع معدنی با سرمایه گذاری70میلیارد ریال در شهرستان دشتی بهره برداری شد

   واحد فرآوری صنایع معدنی با سرمایه گذاری70میلیارد ریال در شهرستان دشتی بهره برداری شد

   معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهرازافتتاح رسمی شرکت آهکان زگرس خورموج در زمینه تولید سنگ آهک دانه بندی شده با سرمایه گذاری 70میلیارد ریال با حضور استانداربوشهردرچهارمین روز ازدهه فجر انقلاب اسلامی سال 97 خبرداد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر؛ حسن بحرینی گفت : در چهارمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی شرکت آهکان زاگرس خورموج واقع در شهرستان دشتی در زمینه تولید سنگ آهک دانه بندی شده با تولید روزانه 1000 تن و اشتغال 18نفر با حضور استانداربوشهر ، نماینده مردم شهرستان دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و برخی ازمسئولین دستگاههای اجرایی مورد بهره برداری رسمی قرارگرفت.

   بحرینی افزود:استان بوشهر در زمینه فرآوری محصولات معدنی به ویژه در صنعت سیمان نیز دارای سه کارخانه بزرگ با تولید چهار میلیون تن سیمان و کلینکر در سال از دیگر دستاوردهای 40 ساله نظام در بوشهر است.

   وی با اشاره به ایجاد ظرفیت استخراج سالانه حدود 16 میلیون تن مواد معدنی و اشتغال بیش از یک هزار نفر از اهم دستاوردهای انقلاب در بخش معدن استان عنوان کرد:تعداد 347 معدن مصالح ساختمانی مجوز دار در این استان وجود دارد که 128 معدن فعال، 106 معدن غیرفعال و مابقی آن نیز فاقد بهره‌ بردار است.

   وی یادآور شد: سالانه حدود 9.1 میلیون تن مواد معدنی معادل 72 درصد ظرفیت اسمی معادن استان بوشهر استخراج می شود.

   معاون سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر تصریح کرد: کشف مواد معدنی و عناصر نادر خاکی و آهک های پرعیار و مواد معدنی با ارزش و پرکاربرد نظیر بیتومین، فسفات، بوکسیت از دیگر دستاوردهای حوزه معدن استان بوشهر در چند سال گذشته است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,611,330
تعداد بازدید امروز : 629
آخرین به روزرسانی : 14:13  1398/04/27