جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان بوشهر(آزمایشی)

بنر سایا
   
 
  • ابلاغ دستورالعمل اجرایی تسهیلات بندالف تبصره 18 قانون بودجه

   ابلاغ دستورالعمل اجرایی تسهیلات بندالف تبصره 18 قانون بودجه

   ابلاغ دستورالعمل اجرایی تسهیلات بندالف تبصره 18 قانون بودجه

   رئیس سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان بوشهر از ابلاغ دستورالعمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال حوزه صنعت معدن در سال 97موضوع بند الف تبصره 18 قانون بودجه از سوی وزارتخانه متبوع جهت بهره مندی بنگاههای تولیدی خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن وتجارت استان بوشهر؛ سید حسین حسینی محمدی گفت: در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری مشترک مورخ 20/9/1397 فی‌مابین سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص برنامه تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن در سال 1397 ، از محل منابع بند (الف) تبصره (18) قانون بودجه سال 1397 کل کشور ، تسهیلات لازم برای نگهداشت و افزایش تولید و اشتغال در بنگاههای اقتصادی، توسعه واحدهای صنعتی و معدنی و صنوف تولیدی موجود ( بازسازی و نوسازی) و تکمیل طرحهای نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالاتراز 60 درصد با شرایط مندرج این دستورالعمل می باشد.

   حسینی محمدی با تاکید بر تحقق دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی خاطر نشان کرد: با عنایت به ابلاغ این دستورالعمل در راستای صیانت و نگهداشت تولید و اشتغالزایی ، انتظار میرود با برنامه‏ریزی، اهتمام لازم و هماهنگی کلیه دستگاه‏های اجرایی استان، تأمین مالی واحدهای تولیدی در اولویت قرار گرفته و زمینه تحقق اهداف برنامه مذکور فراهم شود.

   وی عنوان کرد: متقاضیان می بایست جهت اخذ تسهیلات در سامانه الکترونیکی بهین یاب درخواست خود را در فرایند مربوطه با درج اطلاعات صحیح ثبت نموده و پس از ارائه مدارک لازم به کمیته بررسی و تایید در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از تصویب و معرفی به بانک عامل، مدارک و مستندات درخواستی خود را به بانک عامل ارائه نماید.

   وی اضافه کرد: بانک عامل مربوطه نیز موظف می باشد ضمن ارجاع سریع و منظم درخواستهای ابلاغ شده به شعب خود حداکثر مساعدت را در کلیه اقدامات انجام نموده و پس از پرداخت تسهیلات به متقاضی و دریافت تایید کمیته نظارت در سامانه ، یارانه سود مسدودی متقاضیان تایید شده را از حساب مربوط برداشت و در اقساط اول دوره بازپرداخت از اقساط ایشان کسر نماید.

   رئیس سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان در مورد شرایط متقاضیان تشریح کرد: بخش اول تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی و معدنی که دارای جواز تاسیس معتبر از سازمان صنعت، معدن و تجارت وبرای متقاضیان استفاده از تسهیلات تکمیل طرح های نیمه تمام و همچنین اولویت تخصیص با طرح هایی است که در زمان آغاز فرایند ثبت‌نام برنامه تولید و اشتغال 97 بخش صنعت و معدن دارای پیشرفت فیزیکی حداقل 60% باشند.

   بخش دوم توسعه واحدهای موجود (بازسازی و نوسازی) دارای یکی از مجوزهای پروانه بهره برداری، گواهی فعالیت صنعتی و یا کارت شناسایی معتبر برای متقاضیان استفاده از تسهیلات بازسازی و نوسازی می باشد .

   بخش سوم تامین سرمایه در گردش دارای یکی از مجوزهای پروانه بهره برداری، گواهی فعالیت صنعتی و یا کارت شناسایی معتبربرای متقاضیان استفاده از تسهیلات سرمایه در گردش می باشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,611,345
تعداد بازدید امروز : 644
آخرین به روزرسانی : 14:13  1398/04/27