X
چهارشنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۲۹ ۵۳۲
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   بازرگانی خارجی   ایمنی بهداشت محیط زیست انرژی    اطلاعیه ها  
چچ
خبر

استان بوشهر پیشرو در تدوین برنامه راهبردی وزارت صنعت معدن وتجارت

معاون دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی وزارت صنعت معدن وتجارت گفت : سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر به عنوان سازمان پیشرو در تشکیل کارگروه و کمیته های تخصصی و تدوین شرح خدمات برنامه راهبردی وزارت صنعت معدن وتجارت بوده است .

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

معاون دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی وزارت صنعت معدن  وتجارت گفت : سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر به عنوان سازمان پیشرو در تشکیل کارگروه و کمیته های تخصصی و تدوین شرح خدمات برنامه راهبردی وزارت صنعت معدن وتجارت بوده است .

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت ، حسین پور در جمع اعضای کارگروه تدوین برنامه راهبردی بخش تولید و تجارت استان اظهار کرد: در جهت هموار شدن راه فعالان اقتصادی و روان سازی فعالیت‌های این بخش، وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت در نظر دارد بر اساس چشم‌انداز افق 1404 و با الهام از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری و توجه به بهره‌برداری از تمامی توانایی‌های داخلی، راهبردها، رویکردها و سیاست‌های حوزه فعالیت خود را تحت عنوان برنامه راهبردی وزارت منتشر کند.

وی افزود: بر این اساس سازمان‌های استانی نیز وظیفه دارند نسبت به شناسایی ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و استعدادهای منطقه و هم‌چنین ارائه راهکارهای کاربردی و عملیاتی در جهت  بهره‌برداری درست از این ظرفیت‌ها، راهبرد توسعه استانی بخش تولید و تجارت را مبتنی بر سیاست‌های کلان وزارتخانه تهیه و تدوین کنند.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: با توجه به وجود نیروهای جوان، تحصیلکرده و کارشناسان خبره در بدنه سازمان، برش استانی برنامه راهبردی توسعه این بخش به صورت کامل، جامع و هدفمند تدوین شده به نحوی که بتوانیم در افق‌های چند ساله شاهد رونق و جهش قابل توجه این حوزه در استان باشیم.

حسین پور  پتانسیل استان را در بخش نفت و گاز، صنایع تبدیلی بخش های آبزیان و فرآورده های دریایی و کشاورزی همچنین استفاده از ظرفیت های مرزهای  بین‌المللی دریایی ، بسیار چشمگیر دانست و خاطرنشان کرد: به فعلیت رساندن پتانسیل‌ها و

 

بهره‌برداری مناسب از داشته‌ها و ظرفیت‌های خدادادای، از طریق ارائه راهکارهای عملیاتی در برش استانی برنامه راهبردی بخش تولید و تجارت دست یافتنی است.

وی در پایان تاکید کرد : با تدوین دقیق این برنامه ، می توان نظر دولت را به این حوزه‌ها معطوف نمود بگونه ای که  مشکلات اشتغال  استان مرتفع  و نسبت به راه‌اندازی صنایع با ارزش افزوده بالا ؛ به تولید ثروت و رونق اقتصادی استان و کشور کمک نمود.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 9.4491405487061
Query time: 8.3283837636312