X
سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۲۶ ۴۸
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   بازرگانی خارجی   ایمنی بهداشت محیط زیست انرژی    اطلاعیه ها  
چچ
بیش از1000تن برنج تنظیم بازار در استان بوشهر توزیع شد

بیش از1000تن برنج تنظیم بازار در استان بوشهر توزیع شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: یکهزار و ۲۰۰ تن برنج هندی تنظیم بازار با قیمت هر کیسه ۱۰ کیلوگرمی ۱۸۵هزار تومان در این استان توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر؛ سید حسین حسینی در نشست کارگروه تنظیم بازار استان بوشهر افزود: ۵۰۰ تن سهمیه مازاد نیز به استان بوشهر اختصاص پیدا کرده‌است که با ساز و کار قبلی براساس ضریب جمعیتی شهرستان‌ها از طریق تعاونی کارکنان دولت، دستگاه‏‎‌های اجرایی و اصناف توزیع می‏‌شود.

وی بیان کرد: سهم واحدهای صنفی آسیب دیده از کرونا نیز به میزان ۸۰ تن برنج از طریق اصناف توزیع خواهد شد و در قالب طرح کاسبان امین نیز ۱۸۰ تن برنج تنظیم بازار در اختیار خرده‌‏فروشان مرکز بوشهر قرار گرفته است.

حسینی ادامه داد: سهمیه روغن استان بوشهر نیز یکهزار و ۷۰۰ تن است که در حال جذب است و روغن در فروشگاه‌‎ها به وفور یافت می‏‌شود.

حسینی اظهار داشت: علاوه براین یکهزارو ۷۰۰ تن سهمیه شکر ماه رمضان استان بوشهر نیز اکنون در حال بسته بندی و توزیع است و با ۵۰۰ تن مازاد جذب شده این میزان به ۲ هزار و ۲۰۰ تن افزایش می‌یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در ارتباط با میوه شب عید نیز ۱۲۲ تن سیب اصفهان و ۱۷۵ تن پرتقال تامسون شمال در استان بوشهر توزیع شد که در تعادل‏‎ سازی قیمت‏‌ها نقش موثری ایفا کرد.

وی افزود: توزیع میوه شب عید به گونه‌‏ای بود که با مدیریت مطلوب توزیع استان بوشهر کمبود یا مازاد سیب و پرتقال تنظیم بازار در این استان ایجاد نشد.

حسینی در ارتباط با افزایش قیمت برخی کالاها عنوان کرد: قیمت محصولات شیرینی و شکلات به سبب افزایش قیمت شکر، ۱۵ درصد و قیمت مواد لبنیاتی نیز در استان بوشهر ۳۴ درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: حبوبات وارداتی در این استان نیز به دلیل محدودیت‌‏های وارداتی حدود ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

حسینی با اشاره به کاهش قیمت برخی از اقلام تره ‎‌بار در استان بوشهر یادآور شد: قیمت گوجه فرنگی، خیار بوته‌‏ای و درختی در بازار این استان به ترتیب۳۱، ۲۰ و ۱۴ درصد کاهش داشته است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 12.078047911326
Query time: 11.209292729696